Wartości Funk

Chociaż historia grupy FUNK nigdy nie mieściła się w jednej teczce, to teczka, która kiedyś podróżowała z Leberechtem Funkiem w trakcie jego podróży służbowych, dziś reprezentuje tożsamość, idee i wartości Funk, firmy rodzinnej od pięciu pokoleń.

Widzimy dzisiaj nasz dotychczasowy sukces, a zarazem i naszą przyszłość, jako sumę składową działań i wartości z ostatnich 135 lat. Ideały założycieli Spółki są zawsze z nami, wpływając na naszą codzienność – nie jako sztuczne zasady, ale jako podstawa dynamicznego rozwoju i właściwych decyzji.

 

Zaufanie wymaga bliskości

To, co nas odróżnia od tradycyjnych brokerów ubezpieczeniowych i konsultantów w zarządzaniu ryzykiem, to bliskie relacje z naszymi Klientami. Staramy się poznać nie tylko ich bieżącą działalność – ale również ich cele i wartości. Wierzymy, że zaufanie wymaga bliskości i bezpośredniego zaangażowania – to kryteria najlepszej rekomendacji bezpiecznej przyszłości. 


Odpowiedzialność – tylko długofalowa

Wierzymy, że jesteśmy odpowiedzialni wobec naszych Klientów – i nie jest to odpowiedzialność ograniczona czasowo. Liczy się dla nas wyłącznie kompleksowe podejście gwarantujące ciągłość bezpieczeństwa, wykraczającego poza dzień dzisiejszy, wspieranie Klientów w pokonywaniu pojawiających się trudności oraz niwelowanie potencjalnych zagrożeń w przyszłości.


Rozwój – tylko elastyczny i efektywny

W dzisiejszych czasach, gdy rynki i wymagania zmieniają się szybciej niż kiedykolwiek, niezbędna dla stabilności działalności jest spora elastyczność. Dla nas elastyczność polega na zrozumieniu indywidualnych wymagań naszych Klientów, abyśmy mogli jak najlepiej dostosować się do obecnych i przyszłych wyzwań, znaleźć najlepsze rozwiązanie i odpowiedni produkt spełniający oczekiwania.

 

Niezawodność – wykraczająca poza standard

Jako firma rodzinna w piątym pokoleniu widzimy, że niezawodność jest czymś więcej niż tylko obowiązkiem naszej firmy - to myśl przewodnia, która zawsze stanowi podstawę naszych relacji z Klientami, Partnerami i Współpracownikami. Nasi Klienci mogą polegać na naszej specjalistycznej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu, gwarantowanych zawsze i wszędzie, gdziekolwiek i kiedykolwiek jesteśmy potrzebni – zarówno na rynku lokalnym, jak i globalnym.

 

Niezależność – nasza przewaga

Jako firma rodzinna uważamy niezależność na rynku rozwiązań w zakresie ubezpieczeń i  zarządzania ryzykiem za jedną z najcenniejszych wartości. Wierzmy, że to właśnie niezależność pozwala nam pozostawać solidnym partnerem o przejrzystych zasadach postępowania, na którym można zawsze polegać.